Pomagamy dzieciom
Pomóż i ty biorąc udział w konkursie.

Naszą misją jest pomagać dzieciom

festiwal_winieta2.webp
 
III Festiwal Krajobraz Serca odbędzie się w dniach 7-22 października, 2023r.
Serdecznie zapraszamy!
Aby zobaczyć regulamin kliknij w LINK
Aby wypełnić formularz zgłoszeniowy kliknij w LINK
 

Z wielką radością pragniemy  zaprosić Państwa do wzięcia udziału w III edycji Festiwalu Sztuki Młodych Niepełnosprawnych Krajobraz Serca, który odbędzie się w Łodzi, na terenie Parafii Św. Anny przy aleja marszałka  Edwarda Śmigłego Rydza 24/26, 93-281 Łódź, w terminie:  7-22 października, 2023r.

Organizatorem Festiwalu jest fundacja Integracja JP II. Festiwal dedykowany jest pamięci św. Jana Pawła II a hasłem przewodnim tegorocznej edycji są słowa św. Jana Pawła II „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”.

Ideą Festiwalu jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami oraz pochodzącym
ze środowisk wykluczonych realizowanie, wbrew przeciwnościom, wybranej drogi życiowej, zgodnej z talentem i marzeniami. Wydarzenie składać się będzie
z cyklu konkursów obejmujących różne dziedziny sztuki oraz serii warsztatów i koncertów.

Do części konkursowej zapraszamy osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, w wieku 10-24 lat (z podziałem na uczniów szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych), z regionu łódzkiego, kierowane przez szkoły specjalne oraz placówki szkolno-wychowawcze.

Planujemy cztery kategorie konkursowe:

- Wokalistyka (soliści i zespoły) – 7.10.2023r.

- Sztuki Piękne (np. malarstwo, grafika, rzeźba, rysunek, instalacje) – 14.10.2023r.

- Literatura (np. poezja, proza) – 14.10.2023r.

- Teatr (np. dramat, pantomima) – 21.10.2023r.


Naszym pragnieniem jest uhonorowanie zdobywców pierwszych miejsc nagrodami
w formie nagrody finansowej. Mamy wielką nadzieję, że Festiwal przyczyni się nie tylko do dalszego twórczego rozwoju, ale również pozwoli w profesjonalny sposób wesprzeć utalentowaną osobę w obraniu drogi życiowej związanej z działalnością artystyczną, kreatywną.

 

Pierwszy dzień festiwalu: sobota, 7 października 2023

1 dzień IIIFSMN Krajobraz Serca to konkurs wokalny dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Z wielką radością słuchaliśmy pięknych głosów i wzruszających interpretacji piosenek. Swoją interpretację „Prząśniczki” wykonał Piotr Krzemiński, który również poprowadził warsztat muzyczny. Do artystycznej zabawy zaprosiła dzieci Monika Kamieńska i Małgorzata Szymańska a pokaz i warsztaty szermierki wykonała grupa Riposta i Tomasz Kiełbasiński.

Więcej informacji pod linkiem na naszym Facebooku:

https://www.facebook.com/integracjajpII/

 

W konkursie wokalnym III FSMN Krajobraz Serca Jury w składzie: prof. .dr hab. Alicja Barbara Panek-Piętkowska – przewodnicząca jury, prof. dr hab. Jolanta Rudzka-Habisiak, prof. dr hab. Beata Zawadzka-Kłos, dr hab. Marcin Brzozowski oraz red. Dariusz Pawłowski przyznało następujące nagrody:

I Miejsce 

Sylwia Kałuża – za sceniczną zjawiskowość, głęboką interpretację, niebywałą wrażliwość i artystyczną prawdę.

II Miejsce 

Lena Falander – za siłę, duży potencjał i zgodność charakteru utworu z osobowością wykonawczyni, oraz Magdalena Godecka za naturalność, wykonawczą radość, dykcję i ujmującą barwę głosu.

III Miejsce 

Oskar Toborek za styl, elegancję, sceniczną żywiołowość i zaangażowanie w interpretację utworu.

Nagrody dodatkowe:

Maciej Ulcyfer za muzykalność, osobowość i władanie sceną;

Zespół wokalny Bakcyl za pogodę ducha, szczerość współpracy i wykonawczą energię; Magdalena Bujakowska za naturalne ciepło i wrażliwość, sceniczną skromność i czułość wykonania;

Wojciech Kawałek za duchowość występu i wewnętrzną ekspresję;

Wojciech Cieplucha za rytmiczność i precyzyjną umiejętność utrzymania tempa różnych w nastroju kompozycji.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 
 
 

Drugi dzień festiwalu: niedziela, 8 października 2023

Wspaniały koncert artystów o pięknych głosach i wielkim sercu. Dla festiwalowej publiczności wystąpili Sylwia Strugińska, Lesław Białecki oraz Igor Krawczyk. Zaprezentowały się rownież artystki Karolina Pańczak i Nina Tambor, których wystawa obrazów oraz grafik towarzyszy III edycji Festiwalu.

 

 

Zapraszaszamy do udziału w konkursie

Polityka prywatności

Administratorem danych osobowych Użytkowników jest Fundacja „Integracja JP II” z siedzibą w Łodzi (93-281), przy al. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza 24/26.
Dane kontaktowe: 
a) Nr tel. 799 195 634
b) Adres e-mail: fundacja@integracjajp2.pl

Czytaj treść polityki prywatności


Ustawienia ciasteczek

Administratorem danych osobowych Użytkowników jest Fundacja „Integracja JP II” z siedzibą w Łodzi (93-281), przy al. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza 24/26.
Dane kontaktowe: 
a) Nr tel. 799 195 634
b) Adres e-mail: fundacja@integracjajp2.pl